CO MUSITE VEDET NEZ SI PORIDITE BONSAI...
Bonsai není obyčejnou rostlinou. Bonsai se postupně stává i členem Vaší rodiny, neboť vyžaduje Vaši každodenní pozornost a péči (byť i minimální 2-3 minuty), zároveň však Vám pomůže zapomenout na starosti všedního dne. V interiérech i exteriérech se již okoukaly běžné rostliny i rostliny umělé. Bonsai je však jedinečná - každá je originál a její hodnota se v čase neustále zvyšuje. Bonsai má svou hodnotu i estetickou - je uměleckým dílem, neustále pěstitelem dotvářeným. A jen bonsai dokáže s vysokou estetickou hodnotou dotvořit i Váš byt, balkon, schodiště, vstup na zahradu, betonové a dlážděné plochy, terasu, vchod atd.
 
Existují dva druhy bonsají: 
bytové  -  vytvořené z tropických a subtropických rostlin. Jejich nároky jsou blízké nárokům Vašich pokojových rostlin. 
venkovní  - z rostlin našeho klimatického pásma. Vyžadují stejné podmínky, jako stromy rostoucí venku včetně dormance (zimního klidu). V bytě mohou být vyjímečně v období od května do září, pak vyžadují aklimatizaci a přezimován - nejlépe "zasazené" do země. Vyberte si podle svých možností. 
Bonsai má stejné nároky, jako jiné rostliny. Světlo (max. 2m od okna), optimální teplota, dostatek živin a stálá vlhkost půdy. 
Rostlina, kterou kupujete musí být v perfektrním zdravotním stavu a dlouhodobě pěstovaná v nádobě. 
../img/3a.jpg
Správně zapěstovaná bonsai musí jít vyjmout z misky s kompaktním balem. 
../img/cara.gif
[Index] [Úvodní stránka] [Nebojte se bonsají] [Co musíte vědět] [SBC Vám nabízí!] [Obchod]
[Knihy] [Nářadí] [Ostatní] [Rok s bonsají] [100 otázek a odpovědí] [Kontakt]